Jak zamontować image.dd


Wiemy już, że jednym ze sposobów przygotowania kopii zapasowej, która będzie jednocześnie bezpieczna, jest skorzystanie z programu TestDisk. Jak to zrobić – możemy przeczytać tutaj:  Tworzenie obrazu pendrive w TestDisk. Aplikacja ta tworzy plik obrazu w postaci image.dd, co stwarza problem dla wielu użytkowników – nie jest jasne jak i czym otworzyć tak stworzone dane. Stąd też poniższy poradnik.

Jak zamontować image.dd

1. Do tego zadania będzie nam potrzebny OSFMount. To niewielka, darmowa aplikacja – instalator ma zaledwie nieco ponad 1 MB – dzięki której możemy otworzyć obraz pendrive’a na w zasadzie dowolnym komputerze. Wynika to właśnie ze wspomnianego niewielkiego rozmiaru – możemy łatwo przenosić ją pomiędzy konkretnymi maszynami. Do pobrania tutaj .

2. Odnajdujemy instalator i rozpoczynamy umieszczanie programu na dysku. Przebiega to bezproblemowo i zajmuje dosłownie kilka sekund.

 

image.dd

 

3. Uruchamiamy OSFMount. Zobaczymy poniższe okno. Tu decydujemy się na kliknięcie Mount New…

 

image.dd

 

4. Pojawi się kolejne okienko. Tu będziemy musieli wskazać miejsce, gdzie znajduje się nasz plik image.dd, a także mamy możliwość wybrania litery – domyślnie jest to pierwsza wolna w systemie, w tym wypadku J. Teraz klikamy na trzy kropki u góry i wskazujemy wspomnianą lokalizację pliku.

 

image.dd

 

5. Gdy plik zostanie wybrany, musimy tylko kliknąć OK. Jak widać, aplikacja bez problemu radzi sobie z plikami image.dd.

 

image.dd

 

6. Plik obrazu został zamontowany, o czym informuje nas kolejne okno. Jest też dostępny z poziomu Mój Komputer, jako dysk J. Aby znów był niedostępny, poza możliwością uruchomienia z pomocą OSFMount, wybieramy z menu Dismount.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tworzenie obrazu pendrive w TestDisk

Tworzenie obrazu pendrive w TestDisk Dzisiejsza technologia daje nam wiele możliwości, które są zwyczajnie wygodne. Możemy chociażby nagrywać całe dyski...

Zamknij