Instalacja pendrive – Windows 8 USB

Instalacja pendrive – Windows 8 USB

Windows 8 pomimo cichej premiery w październiku 2012 roku, jest jednym z bardziej pożądanych systemów, które innowacyjni użytkownicy, chcieliby zainstalować na swoich komputerach. Jednak problem z tym jak wydawać by się mogło, powinny mieć osoby posiadające ultrabooki lub netbooki, które nie posiadają napędu na DVD. Tymczasem, w prosty i czytelny sposób obalimy ten mit. I Ty możesz zostać posiadaczem Windowsa 8 za pomocą instalacji pendrive oraz poprzez dostęp do internetu i strony producenta.

By instalacja pendrive się udała, trzeba spełnić kilka kroków. Przede wszystkim, pamięć flash powinna być większa niż 3-4 GB. Następnie, umieszczamy na niej obraz pliku instalacyjnego z systemem operacyjnym w formacie ISO. Jeżeli plik instalacyjny pobieraliśmy bezpośrednio ze strony Microsoftu, w stworzeniu wymaganego formatu pomoże nam program, do którego otrzymujemy dostęp, nosi on nazwę – Windows 7 USB DVD Download Tool. Jednak w sieci dostępne są też inne darmowe programy, które dokonują zmiany, jak na przykład Daemon Tools. W poprawnym wykonaniu tego kroku, pomoże nam sam program – będziemy musieli jedynie określić lokalizacje pliku z systemem, a następnie wybrać nośnik, na którym będzie on umieszczony. Pamiętajcie, aby instalacja pendrive dokonała się pomyślnie bez błędów i niechcianych wirusów, pamięć powinna być wcześniej sformatowana – nawet jeżeli jest ona nowa, jeszcze nieużywana.

Instalacja pendrive to:

  • łatwy sposób instalacji,
  • bez konieczności posiadania płyty CD z systemem operacyjnym,
  • oszczędność czasu poprzez stosunkowo szybki czas wykonania pracy (zaletą pamięci USB jest szybszy czas odczytu od nośnika optycznego),
  • wygodny dla netbook’ów, czy laptopów o mniejszej rozdzielczości ekranu, bez wbudowanego napędu optycznego CD/DVD,

Do wykonania kolejnego, a zarazem finalnego kroku, potrzebujemy dwóch rzeczy – pendrive z systemem i naturalnie komputer, na który chcemy zainstalować Windowsa 8. Zaczynamy od ustalenia w BIOSie poprawnej kolejności bootowania urządzeń w laptopie pozbawionym napędu DVD. Następnie przechodzimy do instalacji pendrive, poprzez poprawne włożenie go do gniazda. Kilkamy „zainstaluj“ i akceptujemy postanowienia licencyjne. Wykonujemy kolejne kroki, które będą się pokazywać na ekranie, pozostaje tylko ponowne uruchomienie komputera i możemy się cieszyć nowym systemem.

Zanim jednak przejdziemy do zakupu systemu Windows 8 i jego instalacji na komputerze, powinniśmy sprawdzić, czy nasz sprzęt posiada wymagane parametry. Przede wszystkim procesor powinien mieć więcej niż 1 GHz, a pamięć RAM przynajmniej 1 GB. Jeżeli chcemy zainstalować 32-bitową wersję systemu na dysku twardym musimy zarezerwować sobie co najmniej 16 GB wolnego miejsca, a przy 64-bitowej wersji cztery więcej – 20 GB.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Instalacja Windows 7 z pendrive

Od wielu już lat jedyną możliwością instalacji systemu Windows na komputerze osobistym było posiadanie płyty z oprogramowaniem. Teraz można to...

Zamknij