Jak przyśpieszyć pendrive

Jak przyspieszyć pendrive?

Pendrive obecnie w zasadzie stał się drugą dyskietką. Urządzenia tego typu są tanie, proste w obsłudze, a do tego umożliwiają nieskomplikowany transfer plików pomiędzy rozmaitymi sprzętami, które muszą mieć jedynie wolne wejście USB. Mimo to wielu użytkowników chciałoby zwyczajnie szybciej przenosić dane, bez konieczności zmiany posiadanego dysku przenośnego na innych, o lepszych parametrach. Okazuje się, że można to osiągnąć za pomocą kilku kliknięć myszką.

Jak przyspieszyć pendrive? Zaczynamy od kliknięcia dwa razy lewym przyciskiem myszy na Mój komputer, gdzie odnajdujemy nasz dysk wymienny. Teraz klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości. Kolejnym krokiem będzie odnalezienie zakładki Sprzęt, a na liście dysków, która pojawi się po jej kliknięciu wybieramy naszego pendrive’a. Tu znów decydujemy się na Właściwości, ale tym razem w postaci przycisku.

jak przyspieszyc pendrive

Po jego kliknięciu zobaczymy kolejne okienko, w którym będzie trzeba przejść do zakładki Zasady. Tu zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności, która znacznie przyspieszy transfery danych. Następnie klikamy OK.

jak przyśpieszyć pendrive

Kolejnym wskazanym krokiem byłoby sformatowanie pendrive’a. Jak to zrobić – możemy przeczytać tutaj ->  http://instalacja-pendrive.pl/program-do-formatowania-pendrive/. To wszystko. Dowiedzieliśmy się jak przyspieszyć pendrive w dosłownie parę sekund nie płacąc za to ani grosza. Sztuczka ta będzie szczególnie przydatna osobom, które przenoszą duże ilości plików i robią to często – korzystając właśnie z pendrive.

 

Powiązane słowa kluczowe

 • jak przyspieszyć pendrive

10 Responses to Jak przyśpieszyć pendrive

 1. Piotr napisał(a):

  robił ktoś test jak procentowo w praktyce przyspiesza to kopiowanie na pendrive? weźmy na przykład plik 200 mb
  swoją drogą to nie wiedziałem, że istnieje taka opcja, dzięki:)

 2. Michał napisał(a):

  Piotrze, warto wykorzystać urządzenie, które i tak nie pełni żadnej funkcji w momencie kiedy leży bezużytecznie na biurku. Osobiście, jestem zadowolony z funkcji ReadyBoost jednak nie posiadam informacji przedstawiających procentowe przyśpieszenie kopiowania plików. Odczuwam różnicę.

 3. www.googi.pl napisał(a):

  Impresta w Poznaniu to drukarnia przemysłowa, dzięki której wydrukujesz wszystko, co potrzebuje Twoje przedsiębiorstwo.
  Drukujemy nie tylko etykiety lub opakowania, lecz również
  ulotki lub postery. Już od dwudziestu lat zdobywamy doświadczenie na polskim
  rynku, co sprawia, że jesteśmy drukarnią wartą zaufania.
  Realizujemy druk metodą hot stamping, a dodatkowo złocenie opakowań.

  Pomagaliśmy już takim wielkim przedsiębiorstwom, jak Nestle, Winiary, czy Bonduelle.
  Naszymi zaletami są terminowość i rzetelne wykonywanie zleceń,
  toteż stanowimy genialną opcję dla wszystkich
  potencjalnych klientów.

 4. marek napisał(a):

  Ciekawy jestem czy jest to duża różnica na plus.
  Na minus napewno jest fakt,że nie można szybko odłączyć penddriva z portu przez wysunięcie.

 5. Turysta napisał(a):

  A co nap. z przyśpieszeniem pendrive jeżeli chodzi o odczyt danych kiedy dysk podłączony jest np. do tv.

 6. coś nie tak napisał(a):

  zbytnio nie poprawiło to szybkości przenoszenia danych, w zasadzie nic nie uległo poprawie

 7. Michał napisał(a):

  Czy mógłbyś podać wykonane pomiary? Informacja w takim stylu nie przedstawia tego jakie czynności wykonałeś, jaki posiadasz model pendrive’a. Jeśli chcesz, abym dokładnie sprecyzował, dlaczego akurat w Twoim wypadku nie pomogło, napisz coś więcej.. coś konstruktywnego.

 8. Michał napisał(a):

  Hey,
  Czy w 100% jesteś pewny tego, że wykonałeś poprawnie wszystkie czynności? W moim przypadku poprawa nie była znaczna, jednak była odczuwalna, więc może po prostu, którąś czynność pominąłeś?

 9. Michał napisał(a):

  Cześć Marek,
  Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz ;) Różnica jest odczuwalna, mogę to zagwarantować, ale nie jest ogromna, znaczna. Jeśli ktoś ma czas oraz chęci, można się pobawić – w innym wypadku, nie ;) Nie odłączaj nigdy urządzeń od razu, zawsze korzystaj z opcji „wysuń” – w innym wypadku, możesz stracić dane na urządzeniu i nie tylko! nie polecam takiego zachowania

 10. zygert napisał(a):

  Najlepiej nie pisać, że: „NA PEWNO W MOIM PRZYPADKU JEST POPRAWA” tylko podać faktyczne informacje z przed tej operacji i po przy wykorzystaniu tych samych danych (pliki 1GB). Wszystko. A tak porada jest mało istotna, dlatego postaram się przedstawić informacje z tej wątpliwej sztuczki ;).

  Pozdr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
bezpiecznie formatowanie dyskow przy uzyciu odpowiednich programow
Jak zabezpieczyć pendrive

Jak zabezpieczyć pendrive Mimo że Internet sprawił, iż komunikacja między jednym, a drugim komputerem stała się banalnie łatwa i dostępna...

Zamknij