Jak naprawić nie rozpoznano urządzenia usb w Windows !

Jak naprawić nie rozpoznano urządzenia usb w Windows !

Czy otrzymujesz często komunikat zawarty w tytule wpisu „nie rozpoznano urządzenia usb” za każdym razem, gdy podłączasz myszkę, klawiaturę bądź inne urządzenie przenośne urządzenie oparte o technologię USB? Masz ochotę wkońcu się go pozbyć?! Trafiłeś w odpowiednie miejsce !

Jest kilka czynności, które pomagają w momencie otrzymania takiego komunikatu od systemu operacyjnego – nie zależnie jakiego.

Przedstawię poniżej listę najbardziej skutecznych rozwiązań, eksponując te najlepsze propozycje jako pierwsze.

Jeśli pierwszy punt nie rozwiąże Twojego problemu, przejdź do następnego, aż do skutku. Zbyt wiele niesamowicie ciekawych urządzeń jest na tym świecie i nie pozwolę na to, aby ktoś nie mógł swobodnie z nich korzystać ! Do dzieła ! Miłej lekutury ;)

Sposoby na komunikat : nie rozpoznano urządzenia usb !

 1. Uruchom ponownie system operacyjny

W niektórych wypadkach wystarczy standardowy reset systemu windows, aby rozwiązać problem uciążliwego : nie rozpoznano urządznia usb.

W takim wypadku wyłącz poprawnie system, następnie odetnij dopływ prądu do urządzenia na określony okres czasu – 2-5min. Jeśli nie masz możliwości poprawnego zamknięcia systemu, przytrzymaj przycisk power w celu zmuszenia systemu do zamknięcia.

Pamiętaj, aby odłączyć zasilanie, poczekać odpowiednią ilość czasu po czym uruchomić komputer ponownie.

Podczas restartu płyta główna oraz porty USB całkowicie na nowo ładują sterowniki, które są odpowiedzialne za kontrolowanie urządzeń podpiętych do portów. Dlatego komunikat : nie rozpoznano urządzenia usb nie powininen się już pojawić ! :)
 

 1. Odinstaluj niekompatybilny sterownik USB

nie rozpoznano urządzenia usb

http://www.flickr.com/photos/yonghokim/5906642984/


Jeśli powyższy podpunkt nie rozwiązał Twojego problemu, czas podjąć dalsze kroki w celu pozbycia się tego męczącego komunikatu jakim jest nie rozpoznano urządzenia usb.

W takim wypadku kliknij na ikonkę windowsa w pasku zadań i wykonuj kolejne polecenia zgodnie z instrukcją :

 1. Przejdź do panelu sterowania
 2. W okienku wyszukiwania wpisz : menedżer urządzeń
 3. Następnie pod sekcją System kliknij w uprzednio szukany Menedżer urządzeń
 4. Rozwiń listę „Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w urządzenie które nie działa poprawnie
 6. Następnie Odinstaluj sterownik
 7. Odłącz urządzenie od portu USB, poczekaj kilka minut.
 8. Podłącz ponownie urządzenie pod port USB
 9. Windows powininen automatycznie odnaleźć poprawne oraz aktualne sterowniki do danego urządzenia – jeśli tak nie jest, wyszukaj sterowniki ręcznie w internecie.
 1. Reinstalacja wszystkich sterowników USB

Jeśli obydwie metody nie rozwiązały problemu jakim jest nie rozpoznano urządzenia usb. Proponuję postąpić w ten, prosty, skuteczny sposób.

 1. Ponownie przechodzimy do menedżera urządzeń w którym ręcznie odinstalowywujemy każdy sterownik znajdujący się w liście „kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej”
 2. W momencie zakończenia tego procesu, zamykamy poprawnie system i odcinamy komputer od zasilania na kilka minut w celu kompletnego resetu płyty głównej jak i portów usb.

Mam nadzieję, że w prosty sposób wyjaśniłem na czym polega problem dotyczący komunikatu nie rozpoznano urządzenia usb. W najgorszym wypadku, jeśli problem nie został rozwiązany proponuję instalację najnowszych updatów windowsa lub przywracanie kopi zapasowej przed wystąpieniem problemu. Jeśli masz jakieś pytania, pomogłem lub po prostu coś nie jest dla Ciebie całkowicie jasne, czytelne, zrozumiałe proszę o pozostawienie komentarza w celu dalszej dyskusji :)

 

 

 

 

 

Powiązane słowa kluczowe

 • nie rozpoznano urządzenia usb

4 Responses to Jak naprawić nie rozpoznano urządzenia usb w Windows !

 1. Kossakowska napisał(a):

  Dzień dobry,

  niestety po wykonaniu wszystkich krokow, mysz wciąż nie działa.

 2. Artur napisał(a):

  @Kossakowska
  W myszkach często się urywają kabelki z płytki, wystarczy rozebrać myszkę i je przylutować, oczywiście zgodnie z oznaczeniami

 3. Michał napisał(a):

  Bardzo trafne spostrzeżenie, często bywają tego typu zwykłe awarie, drobnostki, które potrafią doprowadzić urządzenie do stanu nieużywalnego. Często wymieniałem w drogich myszkach (mx518) po kilku latach płytkę odpowiedzialną za klikanie, po prostu korzystałem z zakupu taniej (10 złotych) a następnie przekładałem do mojej starej mychy i wszystko sprawnie działało. Tego samego typu czynność, również pojawiała się z kabelkami. Ciesze się, Artur, że nawiązałeś do tego tematu ! :)

 4. Michał napisał(a):

  Witam,

  Proszę zaznajomić się z komentarzami znajdującymi się poniżej, przepraszam, że dopiero po takim czasie odpowiadam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przeprowadź Test swojego Pendrive !

Test Pendrive Programy Pendrive stał się obecnie drugą dyskietką, a mnogość modeli i niskie ceny zachęcają do zakupów. Jeśli chcemy...

Zamknij