Kingston zapowiedział pendrive 1 TB z transferem 240 MB/s

Kingston zapowiedział pendrive 1 TB z transferem 240 MB/s

Ten najbardziej pojemny na świecie pendive wyprodukowała firma Kingston. Na targach CES 2013 pokazała nowy model pamięci DataTraveler HyperX Predator 3.0. Obecnie można kupić wersję 512-gigabajtową tego urządzenia.

Pendrive 1 TB marki Kingston oferuje najszybszy transfer plików ze wszystkich pamięci firmy Kingston. Szybkość odczytu danych to 240 MB/s, a szybkość zapisu danych wynosi 160 MB/s. To naprawdę imponujące osiągi. Obudowa pendrive’a jest niewielka i ma rozmiary 88,5 mm x 27 mm x 21 mm. Wykonana jest z metalu ocynkowanego, posiada zaczep na kółko do kluczy oraz pasek, który umożliwia przymocowanie pendrive’a do portfela lub szlufki. Oba ozdobione logotypem HyperX.

Pendrive 1 TB marki Kingston będzie pierwszym tak pojemnym pendriv’em na rynku. Zapewnia szybkość działania i ogromną pojemność danych. Aż trudno uwierzyć, że tak małe urządzenie może pomieścić tak dużą ilość informacji. Ponadto pendrive jest dość odporny na warunki zewnętrzne i na wstrząsy. Sprawnie zadziała w temperaturze od 0 do 60 stopni Celsjusza. Pendrive 1 TB jest również kompatybilny z USB 2.0.


Jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie pendrive 1 TB wejdzie na rynek. Firma zapowiadała jego wprowadzenie do sprzedaży w pierwszym kwartale 2013 roku.

Duża pojemność i szybkie prędkości transferu to zdecydowanie atuty, które docenią osoby lubiące podróżować z całym ich multimedialnym dobytkiem. Tego rodzaju pendrive 1 TB świetnie sprawdzi się w sytuacji gdy pracujemy na dużych plikach graficznych lub wideo, docenią go również miłośnicy gier komputerowych. Pendrive 1 TB ma 5 lat gwarancji, a jego użytkownicy mogą liczyć na darmowe wsparcie techniczne.

DataTraveler HyperX Predator 3.0 USB Flash jest częścią rodziny Predator HyperX, która reprezentuje najwyższej jakości produkty oferowane przez Kingston. Firma została założona w dniu 17 października 1987 roku i stała się największym producentem pamięci flash na świecie. W tym roku Kingston świętuje swoje 25-lecie w branży pamięci. A same pamięci HyperX obecne są już na rynku od ponad 10 lat. Pierwszy HyperX został wydany w listopadzie 2002 roku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 najszybszych pendrive’ów na świecie

5 najszybszych pendrive'ów na świecie Oprócz wielkiej pojemności, prędkość odczytywania i zapisywania danych to bardzo ważna cecha jaką powinien mieć...

Zamknij