Dyktafon ukryty w pamięci pendrive

To jedna z nowszych propozycji w świecie pendrive’ów – dyktafon wbudowany w pamięć USB. Miniaturowy dyktafon umożliwia dyskretne nagrywanie dźwięków. Wystarczy przełączyć miniaturowy przycisk, aby uruchomić urządzenie.

Pendrive dyktafon podczas pracy w żaden sposób nie zdradza swojej ukrytej funkcji – nie miga ani nie pali się, żadna dioda. Urządzenie wygląda dokładnie tak samo jak każdy inny pendrive. Trudno domyślić się jego dodatkowych funkcji.Większość tego rodzaju pendrive’ów ma całkiem dobre parametry jeśli chodzi o samo nagrywanie – mikrofon zbiera dźwięki nawet z odległości kilku metrów od urządzenia. Taki pendrive-dyktafon to bardzo sprytne rozwiązanie. Pliki same zapisują się na wewnętrznej pamięci USB w formacie WAV.

Aby odsłuchać nagrania, wystarczy podłączyć urządzenie do komputera. Dodatkową zaletą jest fakt, że folder z zapisanymi nagraniami możemy ukryć przed osobami z zewnątrz. Dzięki temu, będziemy mieli całkowitą pewność, że osoba trzecia, która przypadkiem skorzystałaby z naszego urządzenia nie będzie miała dostępu do plików, ani nawet nie będzie wiedziała, że one się tam znajdują.

Pendrive dyktafon może działać bez konieczności podłączenia go do komputera, gdyż urządzenie posiada wbudowany akumulator. Czas pracy na akumulatorze to od 4 do nawet 15 godzin. Baterię ładuje się podpinając pendrive dyktafon do komputera. W sumie na tego rodzaju pendrive’ach można nagrać około 50 godzin dźwięków, ale są również i takie modele, które pozwalają na nagranie ponad 100 godzin. Kiedy nie potrzebujesz dyktafonu, z urządzenia możesz korzystać tak jak z każdego innego pendrive’a.

Wybór wzorów i modeli jest bardzo szeroki. Praktycznie wszyscy producenci pamięci USB, mają już w swojej ofercie pendrive-dyktafon. Takie urządzenie może przydać się w wielu sytuacjach, zarówno biznesowych jak i prywatnych. Pendrive dyktafon jest bardzo łatwy w użyciu, ponadto jego zaletą są miniaturowe rozmiary. Odtwarzanie plików również jest bardzo proste i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych sterowników. Poza tym, zawsze masz go przy sobie i możesz z niego skorzystać w każdej chwili. Trudno zapomnieć o ładowaniu, bo akumulator ładuje się za każdym razem gdy podłączasz pendrive do komutera.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge