10 Najlepszych Pendrive USB 3.0 16-32GB w 2013 roku

10 Najlepszych Pendrive USB 3.0 16-32GB w 2013 roku- sprawdź dlaczego!

W czasach, kiedy coraz większe ilości swoich osobistych danych przechowujemy w chmurze, mogłoby się wydawać, że posiadanie Pendrive’a nie ma już większego sensu. Kiedy jednak chcielibyśmy szybko i wygodnie przetransferować większe pliki z jednego komputera na drugi, przy standardowych prędkościach łączy w naszym kraju możemy mieć nie lada problem.

Każdy użytkownik komputera, prędzej czy później uświadamia sobie, że potrzebny jest mu niewielki, poręczny i jednocześnie pojemny gadżet, który pomieści osobiste dokumenty, zdjęcia, ulubiony film, czy też backup systemu w razie potrzeby postawienia go na nogi.

Jak z pewnością doskonale wiesz, idealnie nadają się do tego właśnie pamięci przenośne, które towarzyszą nam już od wielu lat. Technologia w przypadku elektroniki użytkowej rozwija się jednak niezwykle szybko i po co męczyć się ze starym, powolnym USB 2.0, kiedy jego nowszy brat w standardzie USB 3.0 już dawno zaaklimatyzował się na rynku. Odpowiednie porty znajdują się w większości współczesnych płyt głównych, obudowach komputerów stacjonarnych, w laptopach oraz tabletach.

To właśnie dlatego przygotowaliśmy zestawienie 10 najlepszych Pendrive USB 3.0 w 2013 roku i to w dwóch wersjach pojemnościowych – 16 oraz 32GB! Jesteś ciekawy czym różnią się między sobą poszczególne standardy USB? Chcesz kupić pamięć przenośną, nie wiesz jednak na jaką się zdecydować? A może interesuje Cię, które pendrive są obecnie najszybsze? W takim razie, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem!

Spis Treści

Różnica pomiędzy USB 1.0, 2.0 i 3.0

Zanim przyjrzymy się różnicą pomiędzy trzema głównymi standardami USB, odpowiedzmy sobie, czym tak naprawdę port ten jest. Sam skrót posiada anglojęzyczne rozwinięcie i oznacza dokładnie Universal Serial Bus, co w przełożeniu na polski rozumieć możemy jako uniwersalną magistralę szeregową. USB jest więc specyficznym rodzajem portu komunikacyjnego wykorzystywanego w komputerach, który opracowany został przy współpracy największych graczy rynku elektronicznego – Microsoft, Intel, IBM, DEC oraz Compaq.

Jak zasugerowaliśmy w tytule, urządzenia USB dzielą się na trzy grupy ze względu na swoje standardowe specyfikacje. Tak więc, wyróżnia się:

 • USB 1.0 – urządzenia działające w tym standardzie pracują z szybkością Low Speed (niespełna 0,2 MB/s) lub Full Speed (1,5 MB/s)

 • USB 2.0 (Hi-Speed) – urządzenia działające w tym standardzie pracują z maksymalną szybkością 60 MB/s. W rzeczywistości jednak, ostateczna szybkość przesyłu danych zależy od tego jak skonstruowane jest urządzenie. Według powszechnych opinii, maksymalne prędkości zapisu oscylują w okolicach 30 MB/s, a odczytu w granicach 30-42 MB/s.

 • USB 3.0 (SuperSpeed) – urządzenia działające w tym standardzie pracują z maksymalną szybkością 640 MB/s. Przepustowość łącza jest tutaj jednak trochę mniejsza, maksymalne transfery oscylują więc w okolicach 400MB/s. Dużą zaletą standardu USB 3.0 jest fakt, że korzysta on ze standardowych przewodów, co zapewnia kompatybilność ze wcześniejszymi wersjami. Wyposażony jest jednak dodatkowo w dwie kolejne pary przewodów typu full-dupleks (transmisji dwukierunkowej).

Od razu widzimy więc, że standard USB 3.0 jest co najmniej dziesięciokrotnie szybszy od swojego poprzednika! Warto więc zainwestować trochę więcej i wyposażyć się w pamięć najnowszą technologicznie, rezygnując z wysłużonego pendrive USB 2.0.

Top 10 Pendrive w 2013 roku – wybierz pamięć idealną dla siebie

10-najlepszych-pendrive-2013

http://www.flickr.com/photos/47619880@N04/4420456374/

1.Mach Xtreme MX-FX 16 i 32GB

Zdecydowanym liderem naszego zestawienia zostaje model Mach Xtreme MX-FX, zarówno w wersji 16-o jak i 32-gigabajtowej. Ta seria pendrive wykorzystuje co prawda zwykłe pamięci MLC, nie powinno to nas jednak zwieść! Pozwala to bowiem na zachowanie atrakcyjniejszej ceny i zadowalających prędkości podczas zapisu oraz odczytu.

Wykonana z aluminium i masywna obudowa sprawia, że MX-FX prezentuje się naprawdę bardzo atrakcyjnie i niegroźne mu są uszkodzenia mechaniczne, czy też częste upadki. Jedynym minusem może byt nadmierna szerokość, która w niektórych komputerach i laptopach blokuje porty USB znajdujące się w sąsiedztwie.

Osobiście nie jesteśmy jednak sympatykami miniaturyzacji elektroniki użytkowej, w tym pamięci przenośnych flash. Gabaryty Mach Xtreme MX-FX uznać możemy więc za jego plus. W sklepach ciężko znaleźć obecnie pendrive, który zaoferuje lepszy stosunek ceny do jakości i tak zadowalającą jakość pracy.

Model 16GB – Rzeczywisty odczyt danych oscyluje tutaj w okolicach 131 MB/s, natomiast ich zapis dochodzić może nawet do 60 MB/s. Przy cenie oscylującej w okolicach 110 złotych, jest to naprawdę świetna okazja!

 • Wymiary – 78x28x9,3mm
 • Pojemność rzeczywista – 14,8GB
 • Odczyt rzeczywisty – 131MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 60MB/s
 • Gwarancja – 3 lata
 • Średnia cena – 110 złotych
 • Wymiary – 78x27x9,3mm
 • Pojemność rzeczywista – 29,4GB
 • Odczyt rzeczywisty – 235,5MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 83,8MB/s
 • Gwarancja – 3 lata
 • Średnia cena – 170 złotych
 • Model 32GB – Jeżeli szukasz prawdziwego demona prędkości, wtedy wersja 32-gigabajtowa Mach Xtreme MX-FX jest z pewnością dla Ciebie! Prędkość odczytu rzeczywistego przekracza tutaj bowiem 235MB/s, zapis rzeczywisty wynosi natomiast niespełna 84MB/s.

2.Trascend JetFlash 780 16GB

Trascend JetFlash-cena-testy-opinie-recenzje

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:345356294_b0464e1203.jpg

Kolejną propozycją na naszej liście TOP 10 Pendrive w 2013 roku, jest JetFlash 780 o pojemności 16GB, który od innych modeli Transcend różni się nie tylko osiągami, ale również zdecydowanie lepiej prezentującą się obudową i wyglądem zewnętrznym. Pokryta wzorem szachownicy pamięć, otoczona dodatkowo aluminiową ramką może okazać się więc nie tylko idealną flaszówką, ale również świetnym i gustownym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

To co interesuje nas najbardziej to jednak nie sam wygląd zewnętrzny, a rzeczywista prędkość odczytu i zapisu danych. Decydując się na ten model z pewnością znajdziesz powody do zadowolenia, gdyż czyta on pliki z szybkością 164MB/s i pozwala na ich zapis przy prędkości 39,7MB/s.

To właśnie dzięki temu, pendrive ten należy do jednych z najszybszych w swojej klasie, całkowicie deklasując nośniki działające w standardzie USB 2.0. Docenić powinny to przede wszystkim osoby pracujące na plikach o dużej pojemności.

Szybkość i elegancki wygląd to nie jedyne zalety JetFlasha 780. Dodać należy do nich również niewielką wagę i mały rozmiar, dzięki czemu znajdzie dla siebie miejsce w każdej kieszeni lub portfelu.

Zakupując tego pendrive’a masz jednocześnie pewność wieloletniej niezawodności, marka Trescend dokłada bowiem wszelkich starań, aby stosowane przez nią chipy zostały dokładnie przetestowane pod każdym z możliwych kątów.

 • Wymiary – 70x21x8,1mm
 • Pojemność rzeczywista – 14,7GB
 • Odczyt rzeczywisty – 164MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 39,7MB/s
 • Gwarancja – wieczysta
 • Średnia cena – od 80 złotych

3. Corsair Flash Survivor Ultra Rugged 32GB

Corsair Flash Survivor Ultra Rugged-cena-recenzja-opnie-testy

http://www.flickr.com/photos/declanjewell/2680563962/

Urządzenie, dla którego znalezienie się 200 metrów pod wodą lub przeciążenie rzędu 1500G nie jest w żaden sposób straszne? Czemu by nie! Firma Corsair udowodniła, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, oddając w ręce konsumentów pamięć Flash Survivor Ultra Rugged. Chociaż dostępna jest w wielu wersjach pojemnościowych, to nas najbardziej interesuje model 32-gigabjtowy najlepiej prezentujący się cenowo oraz wydajnościowo.

Co sprawia, że Korsarz jest tak bardzo wytrzymały? zamknięty został bowiem w metalowej, szczelnie zakręcanej obudowie, która ma chronić przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, upadkami, wysokimi temperaturami oraz nadmiernym ciśnieniem. Jeżeli bardzo zależy Ci na bezpieczeństwie i przetrwaniu Twoich danych, Flash Survivor Ultra Rugged okaże się jednym z najlepszych rozwiązań!

Dzięki swojej wytrzymałości świetnie sprawdzi się również w ekstremalnych dyscyplinach sportowych… na przykład w rzucie flaszówką z dziesiątego piętra ;)

Sama wytrzymałość na uszkodzenia to jednak nie wszystko. Warto przyjrzeć się również danym technicznym pendrive od Korsarzy oraz jego prędkością. Jak się okazuje, szybkość jest naprawdę zadowalająca i przy odczycie wynosi ona 79,6MB/s (wynik naprawdę imponując, w szczególności, że odczyt deklarowany wynosi 80Mb/s). Zapis również nie pozostawia wiele do życzenia, działając z prędkością 42,3MB/s.

 • Wymiary – 86x23x23mm
 • Pojemność rzeczywista – 29,8GB
 • Odczyt rzeczywisty – 79,6MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 42,3MB/s
 • Gwarancja – 5 lat
 • Średnia cena – od 150 złotych

4. PQI Intelligent Drive U819V 16GB

Chociaż osobiście wolę czuć mojego pendrive w kieszeni i nie jestem wielkim sympatykiem nazbyt miniaturyzowanych pamięci, to muszę uczciwie przyznać, że Intelligent Drive U819V, ma w sobie to coś!

Niewiele większy od pełnowymiarowego portu w standardzie USB 3.0, ważący zaledwie 5 gram i posiadający stylową, białą obudowę, z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom poszukującym jak najmniejszego i najbardziej poręcznego rozwiązania.

Jeżeli masz tendencję do gubienia niewielkich przedmiotów, nie musisz się obawiać. PQI zadbało o wyposażenie swojego wyjątkowego modelu pamięci USB 3.0 w metalowy brelok, umożliwiający przypięcie pendrive’a do kluczy lub paska.

Pytanie tylko, czy przy tak małych gabarytach możemy liczyć na jakiekolwiek, zadowalające osiągi? Zapis rzeczywisty co prawda nie powala może na kolana i wynosi 10,7MB/s, to jednak odczyt rzeczywisty plasuje się w okolicach 86MB/s i powinien być całkowicie wystarczający dla przeciętnego użytkownika. Pod uwagę wziąć należy tutaj również cenę, która wynosi zaledwie 55 złotych!

 • Wymiary – 31,5×14,8×7,3mm
 • Pojemność rzeczywista – 14,9GB
 • Odczyt rzeczywisty – 86,4MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 10,7MB/s
 • Gwarancja – 2 lata
 • Średnia cena – 55 złotych

5. SanDisk Cruzer Extreme 32GB

SanDisk Cruzer-cena-opinie-testy-recenzja


http://commons.wikimedia.org/wiki/File:SanDisk_Cruzer_Micro.png

Przyjemny dla oka i nowoczesny design, atrakcyjna cena i zadowalająca wydajność – czego chcieć więcej? Pendrive SanDisk Cruzer Extreme 32GB to z pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich szukających dobrej jakościowo pamięci flash.

Złącze USB 3.0 jest chronione przez wzmacnianą, plastikową obudowę, z której bezpośrednio się wysuwa. Dzięki temu, nie musimy martwić się ewentualnym zgubieniem zatyczki. Chociaż urządzenie dostępne jest również w wersji 64GB, to jej cena wykracza już poza granicę 250 złotych.

Wartym podkreślenia w przypadku tej pamięci jest zaawansowany system szyfrowania danych oraz drobny upominek od firmy SanDisk w postaci 2GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze, utrzymywanej na serwerach YuuWaa.

Jeżeli należysz do grona osób, dla których dobry gadżet musi być nie tylko wydajny, ale również dobrze się prezentować, to Cruzer Extreme jest z pewnością warty Twojej uwagi! Świetnie nadaje się również jako upominek lub prezent.

Rzeczywisty odczyt oscylujący w granicach 180MB/s oraz zapis maksymalny dochodzący do 80MB/s powinien spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i pozwolić na sprawne kopiowanie nawet największych pojemnościowo plików.

 • Wymiary – 70,87×21,34×11,43mm
 • Pojemność rzeczywista – 30,2GB
 • Odczyt rzeczywisty – 180MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 80MB/s
 • Gwarancja – 3 lata
 • Średnia cena – od 160 złotych

6. Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2 16GB

Kingston DataTraveler-cena-testy-recenzje-opinie

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kingston_DataTraveler_110_8GB_USB_flash_drive.jpg

Model pamięci Kingston, którą chcielibyśmy polecić, z pewnością jest jednym z najszybszych pendrive producenta. Co prawda firma posiada w swojej ofercie jeszcze modele HyperX, ich ceny wykraczają jednak bardzo mocno poza atrakcyjność cenową.

Chociaż sama obudowa, wykonana z białego plastiku nie należy do najestetyczniejszych, to zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i spadkiem z dużych wysokości. To między innymi dzięki temu oraz dzięki swojej wyjątkowej wydajności, DataTraveler Ultimate 3.0 G2 16GB zasłużył na wyróżnienie w naszym zestawieniu.

Prędkość odczytu rzeczywistego na poziomie 122,6MB/s oraz zapisu w granicach 75,8MB/s robi naprawdę spore wrażenie, szczególnie, że mamy tutaj do czynienia z pamięcią flash o pojemności 16GB – jak doskonale wiemy, charakteryzuje je o wiele mniejsza wydajność od wersji z większą ilość dostępnego miejsca na zapis plików.

 • Wymiary – 73,7×22,2×16,1mm
 • Pojemność rzeczywista – 14,9GB
 • Odczyt rzeczywisty – 122,6MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 75,9MB/s
 • Gwarancja – 5 lat
 • Średnia cena – 120 złotych

7. GoodRAM Speed 32GB

GoodRAM Speed 32GB znalazł się w TOP 10 nie tylko z powodu na osobisty sentyment (jest przecież naszym rodzimym produktem), ale przede wszystkim ze względu na swoją zadowalającą wydajność, pozwalającą konkurować mu z pamięciami flash największych potentatów rynku.

Wejście USB 3.0 schowane zostało w przyjemnej, niebieskiej obudowie wykonanej z aluminium oraz plastiku, a niewielki otwór w górnej części pozwoli nam przypiąć pendrive’a do smyczy z kluczami lub paska w spodniach, zmniejszając możliwość zagnięcia w akcji.

Chociaż GoodRAM nie postarał się o przygotowanie wersji 16-gigabajtowej, to model o pojemności 32GB również oferuje naprawdę przystępną cenę, oscylującą w granicach 150 złotych. Co otrzymujemy w zamian oprócz estetycznej obudowy i ciekawego designu? Między innymi odczyt rzeczywisty na poziomie 124,3MB/s oraz zapis w okolicach 78MB/s!

Ukłonem w stronę konsumenta ze strony firmy GoodRAM jest również zaoferowanie wieczystej gwarancji na pamięci Speed, co jeszcze bardziej podnosi atrakcyjność urządzenia.

 • Wymiary – 71x20x10mm
 • Pojemność rzeczywista – 29,4GB
 • Odczyt rzeczywisty – 124,3MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 70,7MB/s
 • Gwarancja – wieczysta
 • Średnia cena – 150 złotych

8. ADATA N005 Pro 32GB

Seria pendrive’ów Nobility od firmy ADATA zbiera pozytywne noty w całym środowisku internetowym. Nie powinno to być jednak większym zaskoczeniem – pamięci flash tego mniej popularnego producenta są bowiem nie tylko wydajne, ale również wytrzymałe i dobrze się prezentują.

Model N005 Pro 32GB wykonany został ze szczotkowanego aluminium. Niestety zawleczka portu USB 3.0 jest już plastikowa. Jej plusem jest jednak fakt, że można ją przyczepić z drugiej strony pamięci, dzięki czemu o wiele trudniej o jej zagubienie.

Klasyczny design, ponadczasowe estetyka, przystępna cena i duże prędkości zapisu/odczytu sprawiają, że ADATA to naprawdę bardzo atrakcyjna oferta pośród najpopularniejszych pendrive’ów na rynku. Niska cena, w połączeniu z 169,4MB/s odczytu rzeczywistego i 47,3MB/s zapisu rzeczywistego, powinny w pełni usatysfakcjonować sporą część konsumentów.

 • Wymiary – 90×20,5×11,5mm
 • Pojemność rzeczywista – 29,4GB
 • Odczyt rzeczywisty – 169,4MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 47,3MB/s
 • Gwarancja – wieczysta
 • Średnia cena – 95 złotych

9. Silicon Power Blaze B10 16GB

Przeciętna, plastikowa obudowa, która przywieść może na myśl pamięci flash produkowane wiele lat temu, niewyróżniające się niczym dane techniczne i dosyć standardowe wymiary. Czemu więc Silicon Power Blaze B10 16GB zasługuje na wyróżnienie i znalezienie się w TOP 10 pendrive’ów na rok 2013?

Podczas rzeczywistych testów okazuje się bowiem, że prędkości odczytu są o wiele wyższe niż te na papierze! Deklarowany odczyt sekwencyjny wynosi bowiem 70MB/s, w rzeczywistości potrafi rozkręcić się natomiast do 141MB/s! Zapis nie wygląda już tak imponująco, 23,4MB/s powinny być jednak w zupełności wystarczające dla przeciętnego użytkownika.

Power Blaze B10 16GB wyróżnia jeszcze jedna rzecz – znajdująca się na plastikowej obudowie naklejka, chociaż na pierwszy rzut oka niepozorna… zmienia kolor na czerwony przy temperaturze pracy pendrive’a powyżej 31 stopni!

 • Wymiary – 72,4×17,4x10mm
 • Pojemność rzeczywista – 14,4GB
 • Odczyt rzeczywisty – 140,6MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 23,4MB/s
 • Gwarancja – wieczysta
 • Średnia cena – 80 złotych

10. Patriot SuperSonic Pulse 16GB

Linia pamięci SuperSonic Pulse stawia przede wszystkim na przystępność cenową, nieduże gabaryty i atrakcyjny design. Wydajność schodzi tutaj na drugi plan, jednak w przypadku modelu 16GB nie możemy mieć do firmy Patriot większych zastrzeżeń.

Klasyczna obudowa, wykonana po części z aluminium oraz plastiku, przezroczysta zatyczka na port USB 3.0 oraz niewielki uchwyt w tylnej części pozwalający przyczepić pendrive’a do kluczy sprawiają, że SuperSonic Pulse 16GB nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka niczym szczególnym.

Kiedy poznamy jednak jego cenę, wynoszącą zaledwie 60 złotych, jego atrakcyjność automatycznie urośnie w naszych oczach :) Odczyt rzeczywisty na poziomie 88,9MB/s powinien w pełni wystarczyć dla przeciętnego użytkownika, który szuka zwyczajnego, wytrzymałego oraz taniego pendrive’a.

 • Wymiary – 59×17,4×7,9mm
 • Pojemność rzeczywista – 15,2GB
 • Odczyt rzeczywisty – 88,9MB/s
 • Zapis rzeczywisty – 11,1MB/s
 • Gwarancja – 2 lata
 • Średnia cena – 65 złotych

Cena kontra jakość – co warto kupić w 2013 roku?

Pośród pendrive, które znalazły się w naszym zestawieniu, figurują różnorodne modele. Atutem niektórych jest cena, jeszcze innych duża prędkość, a pozostałych na przykład ciekawy i oryginalny design. To, co interesuje konsumentów najbardziej, to jednak najkorzystniejsze odniesienie ceny do jakości. Każdy z nas chciałby wydać jak najmniej i jednocześnie kupić jak najlepszy produkt. Postarajmy się więc przyjrzeć, które z pamięci flash powinny zasłużyć na naszą szczególną uwagę w 2013 roku!

Pamięci o pojemności 16GB

Dobry stosunek ceny do wydajności niewątpliwie potrafi zaoferować nam wielu producentów. Na tle wszystkich najkorzystniej wypada jednak ADATA ze swoim N005 Pro w cenie 60 złotych oraz Transcend JetFlash 780 dostępny w cenie 80 złotych.

Pendrive te są bowiem nie tylko naprawdę przystępne cenowo, ale osiągają jednocześnie zdecydowanie wyższe prędkości odczytu/zapisu niż te deklarowane przez samych producentów! Dodając do tego atrakcyjny wygląd, niewielką wagę i odpowiednie gabaryty, otrzymujemy produkty, które niewątpliwie powinny znaleźć się na naszej liście must-have, jeżeli chodzi o pendrive’y w 2013 roku.

Kiedy przeciwstawiamy cenę wydajności, warto zwrócić uwagę również na produkty Kingstona oraz Mach. Pamięci takie jak Data Traveler Elite 3.0 (65zł), czy też Mach Xtreme MX-FX (115zł) spotkają się z zainteresowaniem niejednego z konsumentów.

Pamięci o pojemności 32GB

W kategorii pamięci 32-gigabajtowych, najlepszy stosunek ceny do wydajności posiada podobnie jak w przypadku modeli mniejszych, ADATA N005 Pro (105zł), która po prostu deklasuje większość swoich rywali.

Kawałek za nią plasuje się również niezwykle atrakcyjny Corsair Flash Voyager GT (140zł), czy też 32-gigabajtowa wersja Mach Xtreme MX-FX (195zł). Od razu widzimy jednak, że ceny w przypadku tych dwóch modeli są zdecydowanie wyższe od N005 Pro, który wśród polskich konsumentów cieszy się naprawdę ogromną popularnością.

Najciekawsze propozycje w roku 2013

Pozwalając sobie na szybkie podsumowanie, musimy zauważyć, że to właśnie ADATA oraz Mach należą do jednych z najpopularniejszych i najczęściej polecanych pamięci flash, kiedy zależy nam na korzystnym stosunku jakości do ceny. Z czystym sumieniem, możemy polecić więc te pendrive’y, wszystkim poszukującym przenośnej i poręcznej pamięci dla siebie lub dla bliskiej osoby.


Demony prędkości i pojemności – najnowocześniejsze pamięci dostępne na rynku!

O ile w naszym TOP 10 staraliśmy się zebrać pendrive nie tyle najszybsze, co najkorzystniejsze pod wszystkimi aspektami, na które zwraca uwagę konsument, to na rynku dostępnych jest kilka prawdziwych demonów prędkości, których wydajność powalić może na kolana! Niezwykle pojemne, niezwykle szybkie i jednocześnie niezwykle drogie – nie zmienia to faktu, że budzą ogromne zainteresowanie wśród internetowej społeczności, stając się obiektem pożądania niejednego z nas.

1.Kingston DT HyperX Predator 3.0

Wypuszczony na rynek w tym roku pendrive jest pierwszym na świecie, który bazuje na technologii USB 3.0 oraz posiada pojemność 1TB! Najszybsza z pamięci w ofercie Kingstona, pozwala na odczyt danych z prędkością 240MB/s oraz na zapis plików przy prędkości 160MB/s, co z pewnością robi spore wrażenie!

Jedynym minusem zamkniętego w obudowie ze stopy cynku gadżetu jest jego cena. Za wersję zaledwie 512-gigabjatową zapłacić musimy bowiem ponad 5 tysięcy złotych…

2. Corsair Flash Voyager GT Turbo

Corsair Flash Voyager GT Turbo-cena-testy-opinie-recenzje

http://www.flickr.com/photos/jamiemc/320532714/

Korsarz to nie tylko najbardziej wytrzymałe pamięci flash i wyśmienite pamięci operacyjne, ale również jedne z najszybszych pendrive’ów dostępnych na rynku. Na początku 2013 roku producent wypuścił na rynek model o nazwie Flash Voyager GT Turbo.

Chociaż nazwa kojarzy się bardziej ze sportowym samochodem, to odnosi się do rodziny jednych z najlepszych pamięci wykonanych w standardzie USB 3.0, o pojemnościach 32-128GB. Metalowa, szczotkowana obudowa zapewnia nie tylko wytrzymałość, ale również ciekawy wygląd.

Co najciekawsze, pomimo 260MB/s prędkości odczytu oraz 235MB/s w przypadku szybkości zapisu, pamięci nie należą do bardzo drogich. Wersję 32-gigabajtową kupimy od 40 dolarów.

Cena ? Prędkość ? A może design? – podsumowanie pendrive 2013

Nie jest żadną tajemnicą, że przeciętny użytkownik poszukując pendrive’a dla siebie lub bliskiej osoby, zwraca uwagę na dwa podstawowe czynniki – cenę oraz pojemność. Design również odgrywać może istotną rolę, zazwyczaj jest jednak mniej ważnym dodatkiem. Co natomiast z elementem najważniejszym, a mianowicie prędkością/wydajnością?

Jak się okazuje, jest on często pomijany. Nie powinniśmy winić jednak za to przeciętnego konsumenta, dla którego każdy pendrive jest w zasadzie taki sam. Dlatego tak ważne przed zakupem jest zebranie odpowiednich informacji i poszerzenie swojej wiedzy na temat flaszówek. Jak się okazuje, jest to naprawdę przydatne i pozwoli nam wystrzec się wygórowanych cen.

Przy zakupie elektroniki użytkowej, w tym także pamięci flash, bardzo często kierujemy się marką wytwórcy. Powyższe zestawienia pokazują jednak, że to nie najwięksi, rynkowi wydajacze brylują w segmencie najkorzystniejszych cenowo i jakościowo pendrive’ów. Będą to natomiast producenci, którzy przeciętnemu konsumentowi są najczęściej mniej znani.

Po poznaniu różnicy pomiędzy standardami USB 1.0, 2.0 oraz 3.0, orientując się jakie są dostępne wersje pojemnościowe poszczególnych flaszówek oraz zapoznając się z kilkoma przykładowymi modelami, posiadasz już pewne rozeznanie w rynku pendrive’ów. Pomoże ono nie tylko ukierunkować Cię i podpowie czego tak naprawdę szukasz, ale jednocześnie pozwoli na dokonanie lepszego wyboru.

Mamy ogromną nadzieję, że po lekturze powyższego tekstu rozwiałeś swoje wątpliwości odnośnie zakupu właściwego pendrive’a i wiesz już na co zwrócić szczególną uwagę – na cenę? prędkość? A może design?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pendrive z nadrukiem

Pendrive z nadrukiem – doskonały upominek dla klientów Otwierając katalog z gadżetami reklamowymi można dostać istnego zawrotu głowy. Chyba nie...

Zamknij