Pendrive z nadrukiem

Pendrive z nadrukiem – doskonały upominek dla klientów

Otwierając katalog z gadżetami reklamowymi można dostać istnego zawrotu głowy. Chyba nie ma rzeczy która byłaby niemożliwa do wykonania. Jednak od długiego czasu na pierwszych miejscach w TOP 10 najlepszych gadżetów utrzymuje się pendrive z nadrukiem – funkcjonalność, praktyczność, przydatność, to jego najważniejsze atuty.

Większość gadżetów reklamowych na które tak chętnie patrzymy przeglądając katalogi ma takie zastosowanie, że szybko kończy w koszu albo na dnie szuflady, dlatego wybierając odpowiedni gadżet dla klientów to co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, to w jaki sposób dany upominek klient może wykorzystać i jak często będzie miał go w zasięgu ręki.

Jeszcze niedawno prawdziwą furorę robiły kubki z nadrukiem, dziś mamy ich już na półkach po kilkanaście i nikogo nie cieszy nowy kubek z logo firmy. Prawdziwą furorę robi pendrive – jest mały, praktyczny, użyteczny i autentycznie wartościowy dla klientów.

Wybierając pendrive’a z nadrukiem pod uwagę powinniśmy wziąć kilka kryteriów decydujących o jakości urządzenia. Najważniejszą kwestią jest jego pojemność, która decyduje o tym ile danych będziemy mogli na nim umieścić – czym większa pojemność pendrive’a tym cenniejszy upominek otrzyma klient i będzie on dla niego bardziej wartościowy. Z dużą pewnością można powiedzieć, że czym większa pojemność tym dłużej pendrive będzie wykorzystywany przez klienta. Na rynku dostępne są pendrive’y o pojemności od 256 MB do 256 GB. Te ostanie mogą kosztować nawet około 2,5 tys. złotych. W celach reklamowych zazwyczaj nie używa się aż tak pojemnych urządzeń. Na pendrive z nadrukiem naszego logo, czy nazwy firmy warto jednak wybrać urządzenie, którego pojemność nie będzie mniejsza niż 2 GB. Pewnego rodzaju standardem są pendrive’y, których pojemność jest zbliżona do pojemności płyty DVD, czyli wynosi około 5 GB. Drugą istotną przy wyborze pendrive’a kwestią jest jego prędkość – pendrive o prędkości 1.1 działają wolniej.

Kolejną rzeczą są kwestie estetyczne i jakość obudowy – tutaj wybór jest bardzo szeroki, warto pomyśleć o odpowiedniej personalizacji pendrive’a tak aby jego wygląd najbardziej pasował do prowadzonej przez nas działalności. W związku z tym, że pendrive jest urządzeniem wielokrotnego użytku to jego obudowa powinna być wytrzymała. Dla bardziej wymagających klientów istnieje również możliwość zakupu pendrive’ów wodoodpornych. Kolejną dodatkową funkcją pendrive’a może być wyposażenie go w antywirus zapewniający bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych. Dokonując zakupu nie można również pominąć tak ważnej kwestii jaką jest gwarancja. Wiele pendrive’ów posiada gwarancję dożywotnią i na takie warto się zdecydować. Szeroki jest również wybór pod kątem producentów. Marki które cieszą się najlepszą renomą to Kingston, Transcend, Tracer, Emtec, Toshiba i ScanDisc.

Personalizacja pendrive’a

Personalizacja pendrive

http://www.flickr.com/photos/littledebbie11/4687194229/

Nadruk bądź grawerowanie jest możliwe prawie na wszystkich rodzajów pendrive’a, niezależnie od tego czy jest to plastik, drewno, metal, silikon, skóra czy inne tworzywa. Przy wyborze warto kierować się nie tylko ceną, ale też dostosować swój wybór do rodzaju prowadzonej działalności. Za najbardziej eleganckie uznaje się pendrive’y skórzane, dużym zainteresowaniem cieszą się też pendrive’y drewniane. Nadruk na pendrive’ach drewnianych wygląda bardzo ciekawie i ciągle są one dość rzadkie. Istnieje bardzo wiele możliwości co do wyboru kształtu i koloru – możliwości są praktycznie nieograniczone. Zanim zdecydujemy się na złożenie zamówienia warto mieć swój własny pomysł i wiedzieć jak ma wyglądać nasz pendrive z nadrukiem. Oprócz standardowych urządzeń USB do wyboru są również karty przypominające wyglądem karty kredytowe ale w rzeczywistości będące pendrivem. Można nosić je w portfelu i nie trzeba przypinać do nich smyczy. Dodatkową korzyścią jest to, że karty mają większą powierzchnię możliwą do zadrukowania.

Sposób wykonania nadruku na pendrive’ach

To w jaki sposób zostanie wykonany nadruk na pendrive zależy w dużej mierze od typu powierzchni. Do najczęściej stosowanych metod zalicza się druk tamponowy, sitodruk, transfer, grawerowanie laserowe, tłoczenie, nadruk termiczny, fotokopiowanie oraz umieszczanie naklejek wypukłych. Druk tamponowy stosuje się dla prawie wszystkich rodzajów powierzchni, maksymalne pole nadruku to 7 x 7 cm. Inną częstą metodą jest sitodruk, który pozwala nanosić nadruk tylko na płaskie przedmioty. Maksymalne pole nadruku to 25 x 35 cm. Grawerowanie laserowe polega na wypalaniu kształtów i liter a jego kolor będzie zależał od koloru tła. Nie ma możliwości wypalania nadruku w kolorze, zawsze będzie to odcień zbliżony do koloru powierzchni pendrive’a. Nadruk, grawer, tłoczenie czy naklejka epoksydowa? Wszystko zależy od powierzchni z jaką mamy do czynienia. Na drewnie można wykonać tłoczenie lub nadruk, który jest równie trwały co nadruk na aluminium. Nadruk na pendrive’ach drewnianych ma również tę zaletę, że dzięki tej technice wokół nadruku nie powstają zmiany koloru drewna, które byłyby widoczne gdybyśmy chcieli umieścić logo na tego rodzaju pendrivie inną techniką. W przypadku gdy nadruk ma być kolorowy i posiada tzw. przejścia tonalne (gradient) warto zdecydować się na nadruk full kolor. Taka technika druku pozwala na uzyskanie pełnego spektrum barw.

Najczęstsze metody nanoszenia nadruku na pendrivy:

  • grawerowanie laserowe na pendrive – taka metoda pozwala uzyskać wysokiej trwałości grafikę na pendrive, która jest praktycznie niezniszczlana. Dzięki grawerowaniu uzyskamy napis bądź grafikę jednokolorową. Kolor będzie zależał od koloru pendriva. Grawerowanie stosuje się na urządzeniach metalowych, skórzanych i drewnianych.

  • nadruk kolorowy na pendrive – umożliwia naniesienie grafiki w wysokiej jakości i w pełnej palecie barw. Technika ta umożliwia wykonanie nadruku o jakości fotograficznej. Bardzo dobrze sprawdza się na dużych, płaskich powierzchniach takich jak pendrive karta.

  • tłoczenie na pendrive – stosuje się przede wszystkim w przypadku pendrive’ów gumowych, silikonowych i skórzanych. Bardzo dobrze sprawdza się do wykonywania krótkich napisów.

  • sitodruk na pendrive – jest to metoda drukarska która zapewnia bardzo wysoką jakość. Dzięki niej uzyskamy obraz w dużej ostrości kolorów, charakteryzujący się ostrymi krawędziami. Dobrze sprawdza się w przypadku prostych logotypów. Sitodruk stosowany jest na każdego rodzaju podłożach.

Podsumowując, to na jaką metodę należy się zdecydować zależy przede wszystkim od dwóch czynników – co chcemy umieścić na pendrivie i czy jest to prosty napis czy wielokolorowa grafika, oraz od samego materiału z jakiego pendrive jest wykonany. Jeśli nie jesteśmy pewni która metoda będzie najlepsza, to warto poprosić o pomoc firmę w której będziemy składali zamówienie.

Świetne narzędzie promocji

 pendrive narzedzie marketingu

http://www.morguefile.com/creative/ManicMorFF

Marketingowcy i agencje reklamowe chętnie wykorzystują pendrive’y w promocjach bezpośrednich. Swoje powodzenie pendrivy zawdzięczają dużej uniwersalności, korzystają z nich praktycznie wszyscy użytkownicy komputerów. Dodatkowo pendrive z nadrukiem można wyposażyć w smycz reklamową, jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo dzięki temu pendrive nie zgubi się w torebce czy plecaku. Marketerzy wykorzystują pendrivy przy różnego rodzaju promocjach, imprezach targowych, czy eventach – pendrive z nadrukiem to gadżet który świetnie sprawdzi się w każdego rodzaju sytuacji.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowy Pendrive

Darmowy pendrive – sposób na budowę pozytywnych skojarzeń z marką? Długopis, breloczek, kubek, koszulka, darmowy pendrive – to wszystko to...

Zamknij