Platinet nano – Pendrive Wielkości USB

Nanotechnologia w codziennym życiu

Korzystając na co dzień z różnorodnych rozwiązań technologicznych często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak skomplikowany jest proces ich produkcji. Inteligentne lodówki, dostosowujące się do preferencji użytkownika pralki, współpracujący ze sobą sprzęt elektroniczny – to zaledwie kilka przykładów, a jest ich o wiele więcej. Bez wątpienia największą i najszybszą transformację przeszedł właśnie sprzęt elektroniczny. Niegdyś komputery zajmowały całe budynki, czy ogromne pomieszczenia – teraz superszybkie tablety, netbooki, czy notebooki można nosić w kieszeni, czy torebce. Dzięki nanotechnologii możliwe jest tworzenie sprzętów, które nie tylko doskonale spełniają swoje funkcje i mają coraz lepsze parametry, ale przede wszystkim nie zajmują zbyt wiele miejsca i można je wszędzie zabrać ze sobą. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza zminiaturyzowane nośniki pamięci, na których można bezpiecznie przechowywać różne dane.

Niemal zupełnie już zapomniana dyskietka mieściła niewiele danych, dlatego szybko została zastąpiona przez pendrive’y. Są niewielkie, łatwe w obsłudze, pojemne, a przy tym nie kosztują zbyt wiele. Do tej listy zalet warto dodać jeszcze nowoczesny design, czy wysokie bezpieczeństwo przechowywanych plików. Wymiary takich nośników pamięci są naprawdę niewielkie, a jednym z najmniejszych jest z pewnością pendrive Platinet Nano. Ten niewielki i poręczny pendrive jest zaledwie odrobinę większy od wtyczki USB. Tym samym nie trzeba go wyjmować, gdy przenosimy sprzęt. Platinet Nano świetnie sprawdza się zwłaszcza w tych urządzeniach, które mają porty USB na przednim panelu, jak chociażby niektóre odtwarzacze multimedialne, radia samochodowe czy tunery dvb-t. Urządzenie nie wystaje zanadto ponad port, więc nie trzeba się obawiać, że przez przypadek zostanie uszkodzone. Pendrive występuje w kilku opcjach pojemnościowych (4GB, 8GB, 16GB, 32GB), więc łatwo znaleźć odpowiedni do własnych potrzeb. Ceny są dość zróżnicowane i zależą oczywiście od wielkości pamięci. W nośniku wykorzystano niezwykle nowoczesne technologie, toteż transfer danych jest bardzo szybki, a poza tym można je przechowywać na bezpiecznej partycji, zabezpieczonej hasłem dostępu. Pen pracuje w systemie Plug&Play, zatem jest bez problemu wykrywany przez wszelkie urządzenia posiadające porty USB. Dużym atutem jest także niski pobór mocy i nowoczesny wygląd.

Platinet Nano

platinet nano

                                                                                                                                                                    http://pixabay.com/en/usb-drive-stick-outline-bus-flash-33273/

W pendrive Platinet Nano powinni wyposażyć się zwłaszcza posiadacze tabletów, laptopów, notebooków i innych urządzeń, które często są przenoszone. Małe wymiary pena stanowią o jego przydatności właśnie w takich zastosowaniach. Choć jest on tak nieduży – wymiary 58x18x8 mm – to jego pojemność wystarczy nie tylko do przenoszenia dużych plików, ale przyda się chociażby do tworzenia bootowalnego pendrive, z którego możliwe jest instalowanie systemu Windows. Na pewno warto więc zaopatrzyć się w to innowacyjne urządzenie, którego możliwości są naprawdę imponujące. Sporą zaletą jest także atrakcyjna cena oraz dwuletnia gwarancja producenta.Platinet nano zaskakuje swoją użytecznością. Warto przy zakupie mieć na uwadzę ten nowy, wykonany w nanotechnologi model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Program do Formatowania Pendrive

Poradnik przedstawiający program do formatowania pendrive Pendrive został stworzony przede wszystkim w celu szybkiego transportu plików z jednego urządzenia na...

Zamknij