Programy Na Pendrive

Przenośne programy na pendrive to wynalazki nowoczesnej techniki, które umożliwiają błyskawiczne i proste uruchomienie dowolnego z nich, bez konieczności przechodzenia, przez często długi, proces instalacji. W chwili obecnej programy na pendrive są powszechnie stosowane niemal we wszystkich branżach oraz przemysłach ze względu na łatwość transportu oraz użycia.

Specjalnie przygotowane programy na pendrive, pozwalają nam zwykłą przenośną pamięć USB zmienić w niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu ważne i często wykorzystywane przez nas aplikacje, uruchomimy bez potrzeby ich instalacji, na praktycznie każdym komputerze.

Pendrive jest również coraz częściej wykorzystywany podczas instalacji systemów operacyjnych. Szczególnie przydatnym narzędziem jest wówczas, kiedy kupujemy notebook pozbawiony napędu optycznego.

Co więcej nie trzeba być wybitnym informatykiem, aby przygotować własny pendrive tak, aby ułatwiał nam życie.

Aplikacje mobilne są na tyle popularne, że praktycznie z każdej dziedziny znajdziemy coś dla siebie.

Lista 40-stu programow na pendrive

Oto 40 przydatnych programów na pendrive, z których możesz korzystać za darmo!

1. Undelete 360 Portable 2.15  (Build 24), to pierwszy z nich. Jest niezwykle przydatny, ponieważ umożliwia odzyskanie utraconych danych, niezależnie od tego czy zostały skasowane przez użytkownika, czy też usunęły je uaktywnione wirusy.

2. Device Doctor 2.1 jest to narzędzie służące do aktualizacji sterowników. Program komunikuje się z własną bazą danych i szuka nowych wersji do pobrania , po tym jak zakończy się szybkie skanowanie aktualnych wersji sterowników sprzętów zainstalowanych w komputerze

3. Knoppix USB 5.1.1 to system operacyjny, który posiada narzędzia internetowe, aplikacje biurowe i gry dostosowane jako programy na pendrive.

4. CCleaner Portable program ten pozwala usunąć niepotrzebne pliki znajdujące się na dysku twardym. Z jego pomocą może również zostać dokonana optymalizacja rejestru Windows przez skasowanie błędnych wpisów. Aplikacja pozwoli też zlikwidować ślady aktywności w systemie.

5. CPU-Z Portable to typowy program na pendrive o funkcji diagnostycznej. Za jego sprawą można uzyskać zaawansowane informacje na temat elementarnych podzespołów naszego komputera. Natychmiast po uruchomieniu, pierwsza zakładka uwidacznia dane o procesorze.

6. PDF-XChange Viewer Portable to przeglądarka dokumentów PDF, która nie wymaga dużych zasobów systemowych Aplikacja umożliwia przeglądanie mnustwa dokumentów w formie zakładek.

7. JDownloader Portable  jest wieloplatformowym narzędziem służącym do pobierania plików. Npisany w języku Java. Obsługuje m.in. serwisy RapidShare i MegaUpload. Program ten potrafi rozpoznawać kody Captcha, samoczynnie przechwytuje linki znajdujące się w schowku systemowym, rozpakowuje archiwa i stwarza możliwość równoczesnego pobierania kilku plików

8. CDBurnerXP Portable umożliwia tworzenie oraz wypalanie obrazów płyt a następnie konwersję z formatu BIN/NRG.

9. Wise Auto Shutdown Portable to program na pendrive, który pozwoli na wyłączenie peceta o konkretnej porze. Program umożliwia także wylogowanie użytkownika z systemu, ponowne uruchomienie komputera a następnie wprawienie go w stan hibernacji

10. Windows Screen Capture Tool Portable to intuicyjne w użytkowaniu narzędzie umożliwiające wykonywanie zrzutów ekranowych. Program ma możliwość przechwycenia całości ekranu, jego fragmentu albo też wyłącznie aktywnego okna. Za pomocą aplikacji realne jest także dokonanie zrzutu ekranowego konkretnej strony www.

11. Rapid Typing Tutor Portable to aplikacja, która udostępnia zestawy lekcji udoskonalające umiejętność pisania na komputerowej klawiaturze, bez konieczności patrzenia na klawisze.

12. Registry Recycler Portable za sprawą tej aplikacji rejestr systemowy może zostać oczyszczony z niepożądanych wpisów, co zdecydowanie zoptymalizuje stabilność oraz wydajność Windows. Aplikacja pozwala też zarządzać wszystkimi programami, które uruchamiają się wraz ze startem systemu oraz wykonanie defragmentacji na rejestrze Windows.

13. SpeedCrunch Portable , ten program pozwala przeprowadzac zarówno proste, jak i złożone kalulacje matematyczne. Aplikacja zawiera mnóstwo wbudowanych funkcji matematycznych dzięki czemu podaje wynik z dokładnością nawet do 50 miejsc po przecinku.

14. QuiteRSS Portable jest prostym w użytkowaniu czytnikiem kanałów RSS\Atom. Program działa błyskawicznie co usprawnia przeglądanie informacji pochodzących z różnych źródeł. Wyposażony również w przeglądarkę internetową na silniku Webkit. Z użyciem programu można przypisywać etykiety wiadomościom oraz przeglądać źródła na kartach.

15.  SoftPerfect WiFi Guard Portable to narzędzie stworzone do ochrony sieci Wi-Fi. Program wypełnia zadania skanera sieciowego dzięki czemu możliwe staje się zlikwidowanie pozostałości nieautoryzowanego dostępu do sieci przez osoby z zewnątrz.

16. Wise Program Uninstaller Portable to proste użytkowaniu narzędzie służące do odinstalowywania oprogramowania z Windows. Dzięki tej aplikacji możliwe jest całkowite usunięcie niepożądanych gier i programów komputerowych. Realnym stanie się też odinstalowanie programów, które nie dawały się usunąć w standardowy sposób.

17. Recuva Portable  pozwala odzyskiwać utracone dane. Aplikacja została wyposażona w klarowny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika

18. StreamWriter Portable to program na pendrive umożliwiający odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych, jak również nagrywanie strumienia radiowego do pliku MP3 oraz OGG. Aplikacja pozwala na słuchanie nawet 10 tyś. Stacji radiowych. Za sprawą programu realne staje się tworzenie indywidualnych list muzyki, nagrywanie piosenek na życzenie.

19. Media Player Classic – BE Portable to odtwarzacz multimedialny. Bazuje na oryginalnych: Media Player Classic oraz modyfikacji tego projektu. Aplikacja stworzona na potrzeby pendrive został jednak udoskonalony oraz wyzbyty licznych błędów. Pozwala zatem odtwarzać pliki audio, oglądać filmy z napisami i odtwarzać płyty DVD\Blu-ray.

20. SterJo Startup Patrol Portable to aplikacja stworzona po to aby zarządzać autostartem. Program pozwoli na sprawdzenie oraz zarządzenie listą programów uruchamianych przy starcie Windows.

Przenośne programy instalowane na pendrive za sprawą swojej funkcjonalności oraz praktyczności stały się niezwykle popularne i pożądane. Znalazły one zastosowanie niemal w każdej branży dlatego interesują się nimi prawie wszyscy.

21.  Software Ideas Modeler Professional Portable jest niezwykle prostym w obsłudze narzędziem, które pozwala użytkownikowi tworzenie schematów. Program został skonstruowany w taki sposób aby obsługiwać każdy typ diagramu UML, jak również umożliwia projektowanie mieszanych oraz przepływ danych i kart CRC. Aplikacja stwarza również szanse konstruowania listy zadań do wykonywania, czy generowanie plików PDF oraz RTF.

22.  DVD Slim Free Portable to aplikacja służąca do kreowania oraz drukowania okładek dla płyt oraz na pudełka od płyt CD, DVD i Blue-ray. Program pozwala także tworzyć okładki na opakowania gier do komputera oraz na konsolę.

23. PeaZip Portable 4.8.1 jest wieloplatformowym archiwizatorem. Aplikacja ma zdolność do obsłużenia razem 134 formatów plików. Za pomocą właściwego algorytmu szyfrującego program pozwala również zabezpieczyć archiwa.

24. Free Startup Manager Portable to program na pendrive , który posiada niezwykle przydatna funkcję zarządzania programami uruchamianymi razem ze startem systemu operacyjnego. Aplikacja daje użytkownikowi możliwość dodawania nowych wpisów do autostartu, pośród których znaleźć się mogą m.in. programy, strony www, czy foldery. Dzięki systemowi realne jest również usuwanie pozycji z listy Windows.

25. Efficient Reminder Free Portable to sprytne połączenie organizera i kalendarza. Narzędzi epozwala dodawać do kalendarza przypomnienia jednorazowe oraz powtarzalne. Wpisy załączane do aplikacji mogą rozpoczynać i kończyć czas swojego trwania w konkretnym czasie. Można również ustawić priorytet oraz dźwięk w formie WAV. Program może również tworzyć kopie zapasowe.

26. Spartan Portable 8.16 to program , który może posłużyć jako zamiennik systemowy schowka. Aplikacja, ta jest o wiele bardziej udoskonalona od swojego pierwowzoru między innymi dlatego, że pozwala przechowywać prócz informacji, różnego rodzaju dane, adresy, numery telefonów, przepisy, czy zrzuty ekranów a ponadto fotografie i pliki graficzne.

27. GPU Caps Viewer Portable 1.16 jest programem, który jest przydatny dla właścicieli kart graficznych AMD oraz NVIDIA. Narzędzie przedstawi dokładne informację na jej temat, jak również o procesorze graficznym (GPU), pamięci, wersji zainstalowanego sterownika itp. Aplikacja może także sprawdzić dokładnie stabilność karty graficznej przez wykonanie licznych testów.

28. PNotes Portable 9.1.0 to aplikacja, która umożliwi Ci gromadzenie oraz przechowywanie najróżniejszych informacji na pulpicie. Program stwarza szansę wyświetlania oraz modyfikowania żółtych karteczek z notatkami w dowolnym miejscu ekranu. Program na pendrive pozwala również na prowadzenie pamiętnika, ponieważ zapisywane treści można zabezpieczyć hasłem.

29. ZSoft Uninstaller Portable 2.5 to intuicyjny w obsłudze program, który umożliwia odinstalowanie programów umieszczonych w Windows. Narzędzie oprócz tego posiada zdolność dokładnego przeskanowania rejestru systemowego, z którego zostaną usunięte wszystkie pozostałości niechcianych elementów. Program potrafi tez samodzielnie wyszukiwać niepotrzebne pliki.

programy-na-pendrive-30-pozostalo

http://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Junction_30.svg

30. RSSOwl Portable 2.6.1 jest wieloplatformowym czytnikiem kanałów RSS, RDF oraz Atom. Program posiada zdolność niezwykle szybkiego wykonywania działania oraz stwarza możliwość przeglądania źródeł w postaci zakładek. Jest to również aplikacja, którą można wykorzystać w social media jako tę, która udostępnia informację w sieci.

31. StrokesPlus Portable 2.6.2  to narzędzie pozwalające na automatyzację pracy. Potrafi dodać gesty myszy do systemu operacyjnego, co spowoduje zdecydowane skrócenie czasu wykonywanych czynności typu otwieranie i zamykanie programów itp. Program ma zapisane swoje gesty oraz umożliwia zapisanie również własnych i zmianę istniejących.

32. AI RoboForm2Go 7.8.4.7 to program na pendrive, który umożliwia przechowywanie haseł oraz loginów do stron internetowych w jednym miejscu. Narzędzie to samodzielnie wypełnia właściwe miejsca co powoduje skróceniem czasu logowania do paru sekund. Aplikacja daje szanse kreowania długich haseł, wypełniania formularze na stronach internetowych, jak również w pośredni sposób chroni przed phishingiem

33. Wise JetSearch Portable 1.18.56 jest aplikacją, która pozwala na szybkie wyszukiwanie plików na dyskach oraz nośnikach wymiennych. Błyskawiczne przeanalizowanie pamięci masowej skutkuje niemal natychmiastowym efektem wyszukiwarki. Program umożliwia także wyświetlanie okienka wyszukiwania w górnej partii monitora.

34.  Multi Commander Portable 3.0.0.1360  to narzędzie, które jest zwykle definiowane jako dwupanelowy menager plików, który daje również możliwość pracy na kartach. Program gwarantuje kompleksowe opcje potrzebne co codziennych operacji wykonywanych na plikach typu kopiowanie, przenoszenie, czy zmiana nazw. Aplikacja pozwoli także poddać edycji rejestr Windows a za sprawą obsługi skryptów stworzy szanse na zautomatyzowanie wielu poleceń.

35. SynWrite Portable 4.8.780  jest intuicyjnym edytorem tekstu. Program został stworzony z myślą o potrzebach webmasterów oraz programistów, ponieważ umożliwia skorzystanie z wielu udogodnień w trakcie edytowania kodu źródłowego programów oraz stron internetowych. Dostępne opcje to m. in. kolorowanie składnie, zwijanie linijek, czy ułożenie struktur danych w formie drzewa oraz wiele innych. Program samodzielnie autouzupełnia tekst oraz sprawdza pisownie, jak również ma bardzo rozbudowany moduł wyszukiwania i zamiany wyrazów/ zdań dokumencie.

36. Fast Folder Eraser Free 2.9.0.0  to program na pendrive, który usprawnia usuwanie zbędnych danych z dysku twardego. Z użyciem aplikacji możesz kasować foldery z dużą zawartością pliku bez obciążania i spowalniania sytemu operacyjnego.

37. HeavyLoad Portable 3.0.0.160 jest aplikacja, która umożliwia skontrolowanie stabilności, jak również wydajności własnego komputera. Program pozwala wykonać rzetelne benchmarki na procesorze, pamięci RAM i dysku twardym.

38. System Ninja Portable 2.4.1.0  służy do optymalizacji Windows. Z użycie programu będziesz mógł oczyścić system ze zbędnych plików oraz zdobyć szansę kontrolowania procesów, jak również oprogramowania uruchamianego razem ze startem systemu operacyjnego. Uzyskasz jednocześnie narzędzie do dokładnej analizy pojedynczych dokumentów.

39. Simple Port Forwarding Portable 3.6.1  to aplikacja, której podstawowym zadaniem jest przekierowywanie portów na routerze, które zlikwiduje konieczność notorycznego logowania się do panelu administracyjnego. Program pozwala również możliwość uwidocznienia informacji na temat tego jakie porty są forwardowane na routerze oraz jaka liczba portów jest eksploatowana w konkretnym czasie. Narzędzie to może być również źródłem pomocy, gdyż stwarza szanse na zapisanie listy forwardowanych portów a następnie na wysłanie tej listy do każdego kto używa tej samej aplikacji a nie mającej pojęcia o przekierowywaniu portów

40. LinuxLive USB Creator Portable to opensourcowa aplikacja, która służy do kreowania bootowalnych pendrivów z systemem operacyjnym Linux. Program posiada możliwość pobrania z internetu wymaganej dystrybucji bądź wczytać obraz z płyty.

 Aktualizacja kolejnych programów na pendrive już niebawem.